Jsme mateřská škola pro současné děti...
Navštivte nás také na FACEBOOKU >>

REFERENCE

"V červnu v YMCA školce skončíme, naše Dorotka bude od září chodit do Montessori školky, Rozhodování mezi dvěma školkami bylo opravdu těžké. Nakonec jsem zvolila Montessori, do které chodily obě moje starší děti, protože mám ráda jejich vzdělávací systém a taky proto, že příští školní rok budu pracovně blíž k místu, kde školka sídlí. Moc děkujeme za dva krásné roky, které u vás Dorotka strávila: byla pořád spokojená, do školky chodila ráda a naučila se spoustu věcí.

Přeju Vám, ať se YMCA školce daří, rádi vás kdykoli potkáme, a kdybychom měli ještě děťátko, rádi ho do tak prima školky přihlásíme."

                                                                                                                          maminka s Dorotkou a rodinou - červen 2016


"Úžasná školka. Naše Hanna zde strávila celý prvni rok školkové docházky. Byli jsme nadšeni z přístupu k dětem, vřelosti, upřímného zájmu i náplně hodin strávených ve školce. Děkujeme!"

                                                                                                                                     komentář na FB školky


"Školce YMCA moc děkujeme za individuální a milý přístup. Mikuláš si velmi rychle zvykl a vůbec neplakal, když maminka odcházela do práce. Našel si zde dobré kamarády, ale především mu vyhovovalo "domácí" prostředí školičky, pravidelné návštěvy tělocvičny, "příchody pejska" a keramika. Bez problému jsme dostávali dietní stravu (nemůže mléko) ani nevadilo, že má něco jiného než ostatní děti, protože paní učitelka ho naučila, že to má "speciální". Máme zkušenost už ze tří školek a s čistým srdcem mohu říct, že YMCA pro nás s Mikulášem bude vždy srdcová záležitost. Děkujeme."

                                                                                                                                  maminka Mikuláše 4 roky


"Náš syn Jáchym, který má za sebou půl roku ve státní mateřské školce, nastoupil do školky YMCA původně jen na pár dní, kterými si měl zpestřit program letních prázdnin, a nám jako rodičům měla školka s letním provozem umožnit chodit do práce. Byl tu ale tak nadšený, že uvažujeme o nějaké formě pokračování i během školního roku. Největší předností školky YMCA je totiž laskavé, opravdu rodinné a vlídné prostředí, které tu pro malý dětský kolektiv vytvářejí všechny slečny a paní učitelky. Ty mají nejen potřebnou kvalifikaci, ale hlavně čas a chuť se dětem věnovat, takže i zdánlivě „malé" nebo „obyčejné" aktivity – lepení papírového motýlka, plácání a barvení hliněného hrnečku, pečení muffinů – s nimi děti prožijí jako velkou a důležitou událost, při které se mohou cítit přijímané, opečovávané a bezpečné. V jeho původní školce jsou sice nástěnky pořád plné nových výtvorů a pedagogické plány se tam určitě úspěšně plní. Když se ale paní učitelky ptám, jak se dnes chlapeček měl, řekne obvykle něco ve smyslu „ano, dnes se oblékl celkem rychle a nepočůral se", protože je tam sama na pětadvacet dětí. Skvělé ve školce YMCA je také jídlo, které si Jáchym pravidelně přidával, a samozřejmě i výtah páternoster, který ho, milovníka strojů a techniky, nepřestává fascinovat. Umístění školky přímo v centru města, které nás původně trochu odrazovalo (nestrádají tam ty děti, když nemají vlastní hřiště?), tu není na závadu: tělocvična a bazén je přímo v domě a sportovní tradice organizace YMCA je znát i ve školce. Děkujeme tedy školko YMCA, budeme na tebe vzpomínat, a když to půjde, rádi se zase vrátíme!"

                                                                                                             


Více samotní rodiče zde.